Slož si puzzle Chci jiný obrázek
Poznávejte a prožívejte krkonošské tradice

Krkonoše – svazek měst a obcí realizuje projekt „Po stopách regionální výroby a tradice v polsko-českém regionu Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš“.

Nahlédněte spolu s námi pod ruce mistrů různých oborů, do míst s tradiční řemeslnou výrobou. Mnohde si můžete vyzkoušet i svoji zručnost. Poznejte pracovní zápal a nadšení lidí, kteří své řemeslo, technické památky, kulturní a sportovní zařízení dobře provozují. Navštivte je osobně nebo prostřednictvím virtuální mapy se stezkou s vyznačenými 120 místy určenými k poznání. Mapa bude doplněna krátkými video spoty jednotlivých zastavení.

Ty jsou rozděleny do pěti tematických skupin: Sklářské a bižuterní firmy, Tradiční řemesla, Potravinářská a nápojová výroba, Technické památky, Kultura, sport a zdraví.

Díky Virtuální stezce se dostanete do méně známých a turisticky tak nevytížených, ale o to více mimořádných lokalit. Další informace na: www.rozvoj.krkonose.eu nebo www.zaremeslem.cz 

Projekt "Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší"

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu, prostřednictvím Úřadu regionální rady NUTS II Severovýchod, finanční podporu ve výši 3 094 928,48 Kč na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt byl zahájen v září 2014 a bude ukončen v září 2015. Partnery jsou Sdružení  Podzvičinsko, Revitalizace Kuks o.p.s. a ZOO Dvůr Králové a.s.

Předmětem plnění jsou aktivity zaměřené především na rodiny s dětmi a mládež, které zapojí zájemce do mnoha činností. Ústřední linií je kampaň s tématem „Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší“, která volně navazuje na Krkonošské pohádky, zejména prostřednictvím populárně naučné razítkovací hry „Po stopách Krakonoše“ a „Krakonošovo Podkrkonoší“. Další částí hravé kampaně je vytvoření 3 questů (hledaček), zpracování 4 tras geolokačních her s využitím chytrých telefonů, seznámení s geocachingem, fotosoutěže, vědomostní soutěže, atd.

Více informací o projektu