Slož si puzzle Chci jiný obrázek
Přečtěte si příběhy o Krakonošovi a jeho přátelích


V Krkonoších je Krakonoš téměř n
a každém kroku. V mnoha pohádkách a vyprávěnkách. V nejvyšších českých horách snad není žádné město či obec, kde by o Krakonošovi nebyla alespoň zmínka. Má své sochy, výstavy, doprovází naučné stezky a mnoho procházek i putování, sjíždí z hor na slavnosti, jsou po něm pojmenována piva, ulice i náměstí.


Ve svém krkonošském panství má několik dobrých přátel - Hančí, Pana lesního a sojku

A jak se seznámili, kde se potkali a co společně zažili vám odvypráví naše Krkonošské příběhy.

Projekt "Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší"

Krkonoše – svazek měst a obcí získal pro oblast cestovního ruchu, prostřednictvím Úřadu regionální rady NUTS II Severovýchod, finanční podporu ve výši 3 094 928,48 Kč na realizaci projektu „Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší“. Projekt byl zahájen v září 2014 a bude ukončen v září 2015. Partnery jsou Sdružení  Podzvičinsko, Revitalizace Kuks o.p.s. a ZOO Dvůr Králové a.s.

Předmětem plnění jsou aktivity zaměřené především na rodiny s dětmi a mládež, které zapojí zájemce do mnoha činností. Ústřední linií je kampaň s tématem „Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší“, která volně navazuje na Krkonošské pohádky, zejména prostřednictvím populárně naučné razítkovací hry „Po stopách Krakonoše“ a „Krakonošovo Podkrkonoší“. Další částí hravé kampaně je vytvoření 3 questů (hledaček), zpracování 4 tras geolokačních her s využitím chytrých telefonů, seznámení s geocachingem, fotosoutěže, vědomostní soutěže, atd.

Více informací o projektu