Farma Hucul
Mapa
Share

12. Farma Hucul

Vítkovice v Krkonoších

O horalech se říká, že jsou skromní a houževnatí. Proto se k nim tak skvěle hodí huculští koně. Jsou svalnatí, silní, mají jistý krok, a tak je horský terén nepřekvapí. Hřívu mají hustou a rozčepýřenou, podle toho je snadno poznáte.

Farma Hucul takové koníky chová už mnoho let a za tu dobu se tu narodilo více než 300 hříbat. Pasou se svobodně na kvetoucích horských loukách a je jim tu moc dobře. Chtěly byste se na takovém koníkovi svézt? Máte možnost. Užijte si zelené pastviny a daleké výhledy ve společnosti ušlechtilého zvířete.

Kudy tam?

Nejkratší 5 km pěší cesta za koníčky vede z Benecka. Vypravte se z centra obce po zelené na Rovinka, pokračujte po cyklotrase K10, pak odbočte k chatě Tereza a od ní k Farmě Hucul. Chcete – li se autem trochu přiblížit, můžete dojet do Vítkovic k hotelu Praha, zde zaparkovat a dále pokračovat 1,7 km pěšky.

Kde dostanu razítko?

Přímo na farmě.

Jak tu mají otevřeno?

Vyjížďky jsou možné o víkendech v čase 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00, vždy ale po předchozí telefonické domluvě, tel. +420 604 245 225.

Kam pro něco na zub?

Doporučujeme vlastní svačinu. Na oběd se dá zajít do vedlejší chaty Tereza, ale mívají plno, je třeba zařídit rezervaci. Také Chata Hubertka pod farmou bývá k dispozici.

TIP

Vždy druhou květnovou sobotu se konají křtiny nově narozených hříbátek. Můžete jim spolu s kmotry popřát vše nejlepší do jejich koňských životů, podívat se na ukázku práce s koníky a potěšit se dalším programem. 

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Farma Hucul patří do Krakonošova revíru č. 2. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 2

Užitečné informace

GPS
50.6962394N, 15.5392417E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!