Tipy na výlety pro rodiny s dětmi

Stáhněte si zde: Tipy na výlety pro rodiny s dětmi

Dětská hřiště

V Krkonoších jsou rozeseta téměř v každé obci. Ta větší a neobvyklá pro vás vyjímáme.¨

**Letteringové hřiště ve Špindlerově Mlýně leží u horní stanice lanovky na vrcholu Medvědína. Na hřišti s písmeny ve tvaru „Medvědín“ mohou děti vyzkoušet mnoho prolézaček, houpaček a malých lezeckých stěn.

**Dětské hřiště v areálu Techtex Sport v Hostinném se nachází v blízkosti centra města v ulici Ke Cvičišti, je vybaveno houpačkami, prolézačkami, lezeckou stěnou a pískovištěm.

**Dětské hřiště OUTDOOR GYM v Trutnově najdete v městském lesoparku, je vybavené kovovými konstrukcemi, kde je příležitost zacvičit si v klidném prostředí na čerstvém vzduchu. V těsné blízkosti je dřevěný altán, kde je možné rozdělat oheň a opéct buřty.

**Lesopark Na Sluneční v Příchovicích v Kořenově je kouzelné a klidné místo s výhledem na kostelík, rozhlednu J. Cimrmana i do dalekých kopců. Rodiče i děti jistě ocení originální přírodní prolézačky.

**Farmapark Muchomůrka ve Svobodě nad Úpou leží mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou. Najdete tu přírodní herní prvky, hrad z balíku slámy, houpačky, indiánský tenis, kroket, ohniště na opékání a také možný kontakt se zvířaty.

**Dětský park v Harrachově najdete u spodní stanice lanové dráhy Harrachov - Čertova hora. Je tvořen velkým dřevěným hradem, vzduchovou trampolínou, nafukovacím skákacím hradem. Vyzkoušet si můžete také slackline neboli provazochodectví.

**Nafukovací bludiště v Harrachově na vrcholu Čertovy hory je největším v CR a zábavou pro celou rodinu. Lze se tu procházet bludnými cestičkami a prožívat obavy, zda najdete správnou cestu ven.

**Sokolský park v Jilemnici u budovy sokolovny nabízí atrakce pro volnočasové a kulturní aktivity a naučnou stezku „Přírodní terénní hra“, která je součástí projektu Zelené Krkonoše.

Koupaliště

I když se během léta voda na horách moc neohřeje, ponořit se pod hladinu je osvěžující a koupání k prázdninám patří. Pro případ nepřízně počasí je v Krkonoších dostatek bazénů, aquaparků a krytých bazénů. Venkovního i krytého koupání naleznete v Krkonoších dostatek.

Naučné stezky pro děti

**Čertovská stezka v Mladých Bukách

Dozvíte se, co všechno čerti dovedou. Stezka je dlouhá 0,5 km, má 10 stanovišť, na každém je umístěna postava čertíka s popisem jeho nejoblíbenějších čertovin.

**Geologická stezka v Horním Maršově

Zavede do hluboké minulosti, kdy na území národního parku byly tropické bažiny a okolo nich vybuchovaly sopky a létaly ohromné vážky. Začátek je v návštěvnickém centru DOTEK.

**Klášterní zahrada ve Vrchlabí

Spojuje někdejší augustiniánský klášter (dnešní Krkonošské muzeum Správy KRNAP) a vrchlabský zámecký park. Je vybavena altánem, proutěným tunelem, nášlapnou stezkou pro bosé nohy, geologickou expozicí a záhony s různými typy krkonošské flóry.

**Pěší stezka Krakonošův příběh ve Špindlerově Mlýně

Víte, kde a jak se narodil Krakonoš? Jestli dostal jméno po Krkonoších nebo Krkonoše po něm? To si můžete přečíst na stezce vedoucí z Medvědína do centra Špindlerova Mlýna, kde mohou děti řešit úkoly a kvizy.

**Lufťákova stezka na Benecku

Nevíte, kdo je Lufťák? Přeci ten, kdo si na vlastní plíce užívá svěží vzduch a bystří si smysly. O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžete přesvědčit na 1,6 km dlouhé Lufťákově stezce. Po projití si skočte do hotelu Skalka pro diplom a samolepku s Lufťákem.

**Medvědí stezka ve Špindlerově Mlýně

Chcete potkat medvědy? Kde jinde než na Medvědíně byste na ně měli narazit. Někteří se jen tak vyhřívají na sluníčku, jiní chodí na túry. Vydejte se na Medvědí stezku poznat sedm kamarádů. Začátek je na horní stanici lanovky Medvědín.

**Pašerácká stezka v Rokytnici nad Jizerou

Vydejte se po stopách dávných dob, kdy hřebeny Krkonoš byly svědky napínavých honiček mezi pašeráky a strážci hranic. Stezka měří 1,3 km, je vhodná pro pěší turisty, ale i zdatnější cyklisty.

**Putování královstvím obrů v Hostinném

Hra pobaví nejmenší, ale osloví i dospělé. Na náměstí si v informačním centru vyzvedněte leták s instrukcemi. Pro správnou odpověď se musíte vydat na různá zajímavá místa. Odměnou vám bude vlastnoručně vyrobená pamětní mince.

**Stezka stopaře ve Špindlerově Mlýně

Stopujte lišku obecnou, srnce, jezevce lesního, jelena, kunu lesní, zajíce a prase divoké. Start je u horní stanice lanovky na Pláň. V dolní stanici lanovky, kterou se můžete svézt, si vyzvednete mapku. Úkolem je najít sedm bodu, na nichž najdete značky se stopami zvířátek.

**Včelí naučná stezka hraběte Jana Harracha v Harrachově

Projděte 11 stanovišť, kde se dozvíte o životě včelek. Začátek stezky je za mostem u harrachovského autobusového nádraží, pak k Rýžovišti. Své pocity a dojmy můžete sdělit do zápisníku, který je umístěn na křížku sv. Ambrože. Délka stezky je 3,5 km.

**Krakonošova zpovědnice ve Velké Úpě

Nachází se v bývalé kapličce u Staré cesty spojující centrum Velké Úpy a Pece pod Sněžkou. Do zpovědnice patří všechna tajná (nejen) dětská přání i hříšky, napsaná či namalovaná. Je vybavena 8 herními zastaveními, rozmístěnými podél Staré cesty a v centru Velké Úpy.

**Pohádková stezka Malou Úpou

provede patnácti zastaveními, na kterých jsou pohádky Marie Kubátové. Každá zastávka je vybavena dřevěnými prolézačkami, houpačkami, apod. Lze projít i Malou pohádkovou stezku s 5 zastaveními.

**Louka smyslů ve Velké Úpě

Vyzkoušejte si vlastní čich u stromu vůní, prověřte si hmat u obří ruky, kde lze „vidět rukama“, zrak můžete ošálit u tabulí s optickými klamy a popovídat si přes zemní telefon. Vnímejte všemi smysly krásy květin.

**Zelené Krkonoše v Jilemnici

jsou terénní hrou určenou pro dospělé i děti, velké i malé hosty. Umožní aktivní poznání přírodních zajímavostí ve třech partnerských městech: v Jilemnici, Karpaczi a Kowarech v Polsku.

Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší

Zahrajte si novou razítkovací hru „Po stopách Krakonoše“

Jak? V krkonošských infocentrech získáte zdarma mapu s předtištěnými okénky pro razítka. Jsou v nich otištěny upoutávky na turistické cíle. Pokud na místě splníte zadaný úkol nebo správně zodpovíte otázku, získáte razítko do mapy. Za určitý počet otištěných razítek získají děti v informačních centrech drobné dárky. Obdobnou hru si můžete zahrát i v Podkrkonoší.

Věnujte se terénním hrám, questingu, hledání pokladu s veršovanou a malovanou nápovědou nebo geocachingu, celosvětově rozšířené hře hledání pokladu pomocí GPS. Nově v Krkonoších hrajeme také hry, co svět neviděl. Geofun – geolokační hry s využitím chytrých mobilních telefonů.

Bližší informace získáte v infocentrech a z propagačních materiálů.

Přijeďte do Krkonoš. Nabízíme vám i vašim dětem novou zajímavou náplň volného času. Je načase si začít hrát... 

Poslední aktuality
Slož si puzzle Chci jiný obrázek