Lufťákova stezka
Mapa
Share

13. Lufťákova stezka

Benecko

Víte, kdo je lufťák? Ten, kdo opouští na výlet, víkend nebo dovolenou město a jede si užít svěží horský vzduch, tedy luft. A na Benecku je ho víc než dost, proto se mu říká vzdušné lázně. Jinde by vám vyléčili bolavé nožky, tady se nadýcháte čistého a zdravého vzdoušku. A navíc se u toho s kamarády skvěle pobavíte!

Zkuste si zahrát obří piškvorky, sestřelte protivníka a potopte mu všechny kamínkové lodě, proveďte hada bludištěm, trefte vránu šiškou a zapojte hlavičky při pexesu. Zábavné úkoly budete vyhlížet za každou zatáčkou. Nezapomeňte ale hledat také nápovědu – červenou trpasličí čepičku. Pokud budete dávat dobrý pozor, zavede vás stezka až k místu, kde se schovává největší trpaslík na světě. A nebojte se, určitě celou stezku zvládnete, měří 4,5 km a na jeden jediný velký kopec vás vyveze lanovka Kejnos. 

Kudy tam?

Na Benecko můžete dojet autem, u hotelu Skalka je velké parkoviště. Přímo u něj už je první zastávka Lufťákovy stezky a hned si můžete začít hrát. Pokud chcete trochu větší dobrodružství, přemluvte rodiče a vyjeďte sem z Vrchlabí Vláčkem Bubáčkem

Kde dostanu razítko?

Ve Wellness hotelu Skalka hned vedle centrálního parkoviště.

Jak tu mají otevřeno?

Denně 10:30 - 22:00

Kam pro něco na zub?

Do Wellness hotel Skalka na oběd, do Cafe Benecko na makronky a do Bowling Baru na pizzu.

Když počasí nepřeje

Dílničce v centru města si užijete prima zábavu při vyrábění. Pokud máte dobré nápady a chuť tvořit, můžete si domů odnést třeba sestavený model letadla, namalovaný hrníček nebo pokladničku.

U vyrábění si v klidu posedíte a pak se můžete vyřádit v dětském lanovém parku. Dospělí si zahrají bowling a vy zatím prolezete provazovým bludištěm plným nástrah a překážek. Kdo to zvládne nejrychleji?

 

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Lufťákova stezka patří do Krakonošova revíru č. 2. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 2

Užitečné informace

GPS
50.6667528N, 15.5473061E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Nad Rokytnicí nad Jizerou
V Horním Maršově
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!