Městské muzeum Žacléř
Mapa
Share

40. Městské muzeum Žacléř

V Žacléři

Vydejte se do muzea objevovat dějiny města Žacléř. Zjistíte, jak těžkou práci měli horníci, kteří na Žacléřsku dobývali černé uhlí. A s jedním z horníků se můžete i vyfotit. Seznámíte se tu také s konstruktérem unikátního letadla Holubice nebo s učitelem národů Janem Amosem Komenským. Prohlédnout si můžete i hračky nebo unikátní porcelánové sošky, které již v obchodě nenajdete.

Kudy tam?

Přijet můžete autem i na kole, a zaparkovat před muzeem. Nebo se vypravte autobusem z Trutnova a vystupte na zastávce Žacléř-náměstí.

Kde dostanu razítko?

Na pokladně muzea, která je zároveň informačním centrem.

Jak tu mají otevřeno?

ÚT - PÁ: 9:00 - 16:00

Kam pro něco na zub?

Restaurace Zelený Mlýn s možností venkovního posezení i zábavy a tekoucím potůčkem - Restaurace U Medvěda v centru města.

TIP

V Žacléři se vyrábí ZDRAVÁ LAHEV A ZDRAVÁ SVÁČA – odměny, které můžete získat za 10 razítek. Boxík i lahev jsou super parťáci na každý výlet, vydrží věčně a ještě krásně vypadají. V razítkovací soutěži můžete vyhrát lahev nebo box s Krakonošem. Pokud se vám líbí další motivy, vyluštěte si bludiště v brožuře Pohádkové Krkonoše, strana 75. Zajděte s ním do Městského muzea Žaléř a dostanete slevu 20% na nákup lahve nebo sváči na e-shopu.

Vše o ZDRAVÉ LAHVI A ZDRAVÉ SVÁČE

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Městské muzeum Žacléř patří do Krakonošova revíru č. 5. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 5

Užitečné informace

GPS
50.6529222N, 15.9074183E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!