Rozhledna U borovice
Mapa
Share

8. Rozhledna U borovice

Roprachtice

Umíte už počítat do 70? Přesně tolik schodů totiž vede až na vrchol rozhledny U borovice. Schválně, kdo bude nahoře funět víc, vy, nebo mamka s taťkou? Rozhledna je vysoká 18 metrů, to je výška asi jako kdyby se postavilo 9 tatínků na sebe. Na jejím vrcholu je dřevěný ochoz, který můžete obejít třeba desetkrát dokola. Navíc je z něj krásný výhled široko daleko. A vy máte teď za úkol najít: Ještěd, Kozí hřbety, Kotel, Lysou horu a Luční horu. 

Hotovo? Seběhněte zpátky dolů a běžte se podívat do roubené chaloupky hned vedle. Pan Hubař, který rozhlednu postavil pro radost sobě i všem návštěvníkům, vám o ní rád povypráví. A na závěr se vyfoťte v kamínkovém srdíčku před vstupní bránou. Pokud rádi malujete kamínky, nějaký tu nechte, bude se sem hodit a bude dělat radost.

Kudy tam?

Cestou z Jilemnice zahnete před Poniklou doleva směrem na Roprachtice a Vysoké nad Jizerou. Rozhledna stojí přímo u silnice, tak ji určitě neminete. 

Jak tu mají otevřeno?

Denně v čase 10:00 - 16:00. Za špatné viditelnosti může rozhledna zůstat uzavřena, ověřte si raději před výletem na tel. +420 606 620 494.

V době letních prázdnin je rozhledna otevřena denně.

Kam pro něco na zub?

Na rozhlednu raději s vlastní svačinou. Na oběd si pak můžete vyrazit třeba do Vysokého nad Jizerou do Restaurace U medvěda.

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Rozhledna U borovice patří do Krakonošova revíru č. 1. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 1

Užitečné informace

GPS
50.6603769N, 15.4014172E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!