Krakonoš a jeho pomocníci už vyhlíží zimu

20.10.2017

Sotva mají za sebou letní sezonu, musejí se už Krakonoš, Hančí, pan Lesní a sojka připravovat na tu zimní. Pokud bude sněhová nadílka tak bohatá, jako minulý rok, bude na horách spousta práce.

Sojka krouží nad novými lanovkami v Černém Dole a na Horních Mísečkách. Kontroluje, jestli se sjezdovky nerozšiřují i tam, kam by neměly. Zatím je ale vše v pořádku a lyžaři se mohou těšit na nové a lepší podmínky. Celou zimu sojka létá po Krkonoších křížem krážem, hlásí počasí nad jednotlivými středisky i výšku sněhu na sjezdovkách. Jejímu pípání byste ale jen těžko rozuměli, a proto se naučila dobře pracovat s chytrým telefonem. Zobáčkem a drápky vše bleskurychle nacvaká a odešle na www.krkonose.eu/cs/strediska, kde informace najde snadno každý z vás.

Pan Lesní se chystá pohovořit s upravovateli běžeckých tras, aby se ujistil, že jsou jejich rolby a skútry na zimu připraveny. Jako každý rok se nemůže dočkat, až vyrazí do bílé stopy. Denně jich projede kilometry, a tak pro vás dovede připravit krásné tipy na výlety i informovat o tom, jak jsou stopy upraveny – vše najdete na www.krkonose.eu/cs/bezky.

Hančí kontrolovala, zda má pro děti stále dostatek razítkovacích her Po stopách Krakonoše i odměn za sbírání razítek. Doplnila poklady do truhliček, které můžete najít při questech nebo geocachingu. A ve skiareálech dohlíží na to, aby pro děti připravili krásné lyžařské parky a spoustu zábavy. Jeden nový chystají třeba v Rokytnici nad Jizerou. Také se moc těší, že s Vojtíškem zase navštíví Ledárium na vrcholu Pláně ve Špindlerově Mlýně.

No a Krakonoš? Ten posledních pár dní hlavně vaří mlhu, někdy ji foukne z Krkonoš až do širokého údolí. Kdy začne místo mlhy vařit sníh, nám prozradit nechce – možná, že ani on sám to ještě netuší. Než se budete moct pokochat zasněženými hřebeny, přijeďte se podívat, jak Krkonoše na podzim hrají všemi barvami – a nezapomeňte si na některém z informačních center vyzvednout brožurky Pohádkové Krkonoše. Je v nich pro vás připraveno spoustu zábavy. 

Poslední aktuality
Slož si puzzle Chci jiný obrázek