Razítkovací hra

Milé děti,

Krakonoš

připravili jsme pro vás zábavnou a poznávací hru. Spolu s rodiči, prarodiči, kamarády a dalšími členy rodiny vás zavede do pěkných míst v Krkonoších. Poznáte zajímavé části nejvyšších českých hor a seznámíte se s lidmi, kteří v nich žijí.

Co je vaším úkolem?

Navštívit pěšky nebo na kole jednotlivé atraktivity, které jsou razítkovacím místem naší hry. Nejen, že se vám na všech místech bude určitě líbit, ale navíc tam získáte razítko do knížky Pohádkových Krkonoš. Až nasbíráte minimálně 3 razítka, můžete se těšit i z krásné odměny.

Přejeme vám mnoho zábavy, sluníčkové počasí a krásné zážitky při poznávání Krkonoš.

Jaká vás čeká odměna?

  1. cena za nejméně 10 nasbíraných razítek: ZDRAVÁ LAHEV od firmy R&B Mědílek ze Žacléře
  2. cena za nejméně 5 nasbíraných razítek: Hobby set od firmy Rautis z Poniklé 
  3. cena: Krkonošské omalovánky, pexeso, nebo jiná drobnost

 

 

Krakonoš a spol.

A kdo vás bude doprovázet na pohádkové cestě po Krkonoších?

No přeci Krakonoš a jeho pomocníci – sojka, Hančí a Pan lesní. Dovolte nám, abychom vám tuto skupinu přátel představili.

Krakonoš

Krakonoš je moudrý muž. Sleduje krajinu, její bystré čisté řeky, kmitající se rybky, bublající zurčivé potůčky, rozlehlé smíšené lesy, rozkvetlé vonící louky, barevné květy plné včel, tajemná nepřístupná podzemí, volně žijící rozmanitá zvířátka i prozpěvující ptáčky, sleduje přátelské obyvatele i návštěvníky. Nabádá k pokoře, poznání a vzdělávání.

Sojka

 

Sojka ví o všem. Co neví, nepoví. Má rychlá křidélka a bystrý rozum. Všechno vyklevetí. Nahlásí novinky a zajímavé dění odkudkoliv z hor a podhůří.

 

Hančí

Hančí, podobně jako každá pečlivá maminka, se stará hlavně o to, abyste se vy, děti, měly  v Krkonoších kde pobavit, kde si hrát, ale také poučit. Představí pohádkové stezky, doporučí místa, kde se schází horalé, konají trhy, poutě, kulturní pořady. Poučí o historických památkách, pozve na zajímavé výlety.

Pan lesní

 

Pan lesní je znalec a milovník hor, tělem a duší sportovec. Nadšený cyklista, vytrvalý turista, zdatný lyžař a milovník přírody. Provede vás přírodními naučnými stezkami. Pečuje o turistické a lyžařské značení v terénu, dbá na to, aby pro vás byly zpracovány aktuální mapy a nebloudili jste po horách.