Labská bouda
Mapa
Share

23. Labská bouda

Nad Špindlerovým Mlýnem

Horské boudy do Krkonoš patří. Asi si už dnes ani neumíte představit, jak se na nich dříve žilo. Jaké to asi bylo, když nebyla silná auta, rolby ani skútry. Vše, co na boudách potřebovali, si museli vynést na vlastních zádech. Velké louky spásal dobytek, sekaly se ručně kosou. V zimě byli boudaři odříznutí od okolního světa, odkázaní sami na sebe. A přesto vždy připravení postarat se o turisty, zvlášť když byli v nesnázích.

Přesně tak je to dodnes na Labské boudě. Tady budete vždycky vítáni. A největší radost z vás bude mít pejsek Jackie. Schováte se tu, když bude potřeba. Můžete si dát dobrý oběd nebo jen svačinu v bufetu.

Kudy tam?

Hezky po svých! Nejjednodušší varianta je vyvézt se na Zlaté návrší autobusem z Horních Míseček (kde je parkoviště), pak je to jen kousíček (2 km). Navíc se cestou podíváte na Pančavský vodopád, který je nejvyšší v Krkonoších. Na Labské boudě dostanete razítko a můžete pokračovat k prameni řeky Labe. Ta je má zase přívlastek nejdelší, a to v celé naší republice. Podívejte se na znaky měst, kterými protéká. Dokážete je spočítat?

Kde dostanu razítko?

U recepce na Labské boudě.

Kam pro něco na zub?

Přímo na Labské pořídíte sváču i dobrý oběd.

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Labská bouda patří do Krakonošova revíru č. 3. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 3

Užitečné informace

GPS
50.7702108N, 15.5457342E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!