Herní krajina Pecka
Mapa
Share

21. Herní krajina Pecka

Pec pod Sněžkou, Velká Úpa

Znáte pohádku o Smolíčkovi Pacholíčkovi? Měl kamaráda jelena, který ho zachránil před jezinkami. Na Herní krajině Pecka jezinky nepotkáte, nebojte, zato se můžete stejně jako Smolíček posadit jelenovi do paroží. A bude to pořádná výška!

Že jsou mravenci prťaví? Tady trochu vyrostli, změřte s nimi síly! Vyšplhejte do čapího hnízda, strčte bráchovi nebo ségře hlavu do rysí tlamy, zkuste obří kuličkovou dráhu. Na Pecce se prostě pobavíte, vyřádíte, vyzkoušíte svoje šplhací schopnosti a navíc taky něco naučíte o krkonošských zvířátkách.

Kudy tam?

Nejjednodušší je zaparkovat auto ve Velké Úpě a vyjet lanovkou na Portášovy boudy, přímo k Herní krajině Pecka. Zpět do Velké Úpy můžete klidně i pěšky, alespoň si užijete ještě vycházkovou trasu Krakonošova zpovědnice. Stejně tak sem můžete vyjít z Velké Úpy pěšky, je to ale pořádný kopec nahoru. Pokud chodíte raději z kopce, ale procházku i jízdu lanovkou si chcete užít taky, vyjeďte z Pece pod Sněžkou lanovkou na Růžovou horu, odsud na Pecku doběhnete hravě.

Kde dostanu razítko?

V půjčovně SkiResort LIVE u HORNÍ STANICE lanové dráhy. 

Jak tu mají otevřeno?

Herní krajina Pecka je otevřena denně, ale půjčovna SkiResort Live, kde dostanete razítko, pouze o víkendech. Provoz závisí na počasí, aktuální informace si můžete ověřit na www.skiresort.cz.

Kam pro něco na zub?

Na Horskou chatu Portášky.

Chci zažít víc!

Vydejte se na trasu se skrytým příběhem a pomozte pašerákovi Stefanu Braunovi přenést přes hranice nedostatkové zboží. On totiž vůbec netuší, že se žene do pasti. Musíte ho zachránit! Poproste rodiče, aby si stáhli zdarma aplikaci Skryté příběhy do chytrého telefonu a vydejte se změnit historii.

Když počasí nepřeje

Pokud vám počasí překazilo plány na výlet v přírodě, zajděte s rodiči do hotelu Horizont. Mají tu parádní bazén s protiproudem, vířivku a saunu pro mamku a taťku. A taky kuželky, stolní tenis nebo squash.

Užitečné informace

GPS
50.7029900N, 15.7681867E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!