Herní krajina Pecka
Mapa
Share

30. Herní krajina Pecka

V Pece pod Sněžkou, Velké Úpě

Znáte pohádku o Smolíčkovi Pacholíčkovi? Měl kamaráda jelena, který ho zachránil před jezinkami. Na Herní krajině Pecka jezinky nepotkáte, nebojte, zato se můžete stejně jako Smolíček posadit jelenovi do paroží. A bude to pořádná výška!

Že jsou mravenci prťaví? Tady trochu vyrostli, změřte s nimi síly! Vyšplhejte do čapího hnízda, strčte bráchovi nebo ségře hlavu do rysí tlamy, zkuste obří kuličkovou dráhu. Na Pecce se prostě pobavíte, vyřádíte, vyzkoušíte svoje šplhací schopnosti, a navíc se taky něco naučíte o krkonošských zvířátkách. 

Kudy tam?

Nejjednodušší je zaparkovat auto ve Velké Úpě a vyjet lanovkou na Portášovy boudy, přímo k Herní krajině Pecka. Zpět do Velké Úpy můžete klidně i pěšky. Stejně tak sem můžete vyjít z Velké Úpy pěšky, je to ale pořádný kopec nahoru. Pokud chodíte raději z kopce, ale procházku i jízdu lanovkou si chcete užít taky, vyjeďte z Pece pod Sněžkou lanovkou na Růžovou horu, odsud na Pecku doběhnete hravě. 

Kde dostanu razítko?

V půjčovně SkiResort LIVE u HORNÍ STANICE lanové dráhy. 

Jak tu mají otevřeno?

Herní krajina Pecka je otevřena denně bez omezení, ovšem horní stanice lanové dráhy, kde čeká razítko, je v červenci a v srpnu v provozu denně od 9:30 - 17:00.

Aktuální informace o provozu

Kam pro něco na zub

Na Horskou chatu Portášky.

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Herní krajina Pecka patří do Krakonošova revíru č. 4. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 4

Užitečné informace

GPS
50.7029900N, 15.7681867E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!