Hlídka na Stráži
Mapa
Share

4. Hlídka na Stráži

Nad Rokytnicí nad Jizerou

Šplháte rádi po žebřících a schodech a nebojíte se výšek? Pak se vám budou líbit speciální vyhlídky na kopci Stráž. Buďte bystří a pokořte vyhlídku Liška, povozí vás na ocásku. Sílu budete potřebovat, abyste vyšplhali na záda Medvěda. Jen ten, kdo má pro strach uděláno, zdolá nejvyšší vyhlídku – Horníka. A jestli se přeci jen trochu bojíte (však to není žádná ostuda), vylezte na drobnou Ovečku a pohlaďte ji po zádech. 

Z vyhlídek se rozhlédněte do daleka, stejně tak to v minulosti dělali skuteční strážci. Když do Čech vpadla nepřátelská vojska, právě na tomto kopci zapalovali ohně a vysílali tak signály dalším hlídkám. 

Kudy tam?

Pokud jedete autem, zaparkujte ve Františkově, části Rokytnice nad Jizerou. Stačí přeběhnout silnici a jste na červeně značené Sachrově cestě, která vás dovede až pod vyhlídky. Poslední část cesty vede lesem, vyberte si, zda půjdete kratší cestou do prudkého kopce, nebo trochu okolo. Pokud máte s sebou sourozence ve sportovním kočárku, bude to fuška, ale zvládnete to. Zpět se vrátíte stejnou cestou, autem potom sjedete do centra Rokytnice a zajdete si do infocentra pro razítko. 

Kde dostanu razítko?

V Informačním centru na radnici v Rokytnici nad Jizerou, Horní Rokytnice 197.

Jak tu mají otevřeno?

Hlídky na Stráži jsou přístupné neustále, jejich návštěvu ale nedoporučujeme za deště, námrazy a silného větru.

Informační centrum v Rokytnici má otevřeno: PO - PÁ 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00, SO 9:00 - 13:00, NE zavřeno.

Kam pro něco na zub?

Asi v polovině cesty mezi Františkovem a Hlídkou je stánek s drobným občerstvením. V Rokytnici pak doporučujeme Restauraci Roky, Hospůdku U Vocta nebo Kavárnu Pralinka se sladkými i slanými dobrotami. 
 

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Hlídka na Stráži patří do Krakonošova revíru č. 1. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 1 

Užitečné informace

GPS
50.7199092N, 15.4490722E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!