Houpačky z hor
Share

Houpačky z hor

Podlehněte kouzlu korun stromů! Potěšte se bezstarostným houpáním na jedinečných, ručně vyráběných, a v různých místech na stromech zavěšených houpačkách. Objevte krkonošskou krajinu z ptačí perspektivy, užijte si atmosféru zajímavých, klidných míst a čistou radost. 

Houpačky z hor

Výhledy pod korunami stromů

Díky zkušeným arboristům, profesionálům pečujícím o stromy, vznikl projekt Houpačky z hor. Prostřednictvím něj předávají radost z výhledů pod korunami stromů dál. 

Zázemí k radovánkám umožňuje houpačka Jasanka zavěšená na jasanu nad Jilemnicí. Je viditelná při cestě na silnici Valteřice – Jilemnice a nabízí výhled na Hrabačov a Štěpanice. Letitá bříza nad Víchovou poskytla možnost zavěšení houpačky Břízka. Výhled je z ní snad do všech světových stran. Je součástí naučné Víchovské stezky za Kavánovými obrazy a ideální k výletu pro rodiny s dětmi. 

Nevšedním místem pro houpačku Singáčka je malebné údolí Jizery. Tamní výhled směřuje na sídlo české firmy Singing Rock, která věnuje horolezecká lana vlastní výroby na další Houpačky z hor. 

Krásný buk v Horních Štěpanicích, rostoucí na okraji lesa, obdaruje báječným zhoupnutím ale i výhledy do kraje. Vypravit se za houpačkou Bukovka můžete při pěším výletu z Jilemnice na Benecko.

Dva mladé stromy javoru ve Vysokém nad Jizerou vytváří zázemí pro Houpačku pro dva. Krásný výhled na Kotelní jámy vychutnáte z houpačky na Cestě Havlase Pavlaty.

Jírovec a lípu nad Horní Kalnou, chráněné osamělým křížem, potkáte při cestě na hřeben mezi Horní Kalnou a Kunčicemi nad Labem. Zde zažijete nadpozemské zhoupnutí a jedinečné výhledy na Houpačce u kříže mezi lány.

Dokonce i dvě Houpačky v aleji najdete na jednom místě v památné dubové aleji ve Vrchlabí – Hartě. Stromořadí, vytvářející cestu k bývalému zámečku v Hartě, čítá třiaosmdesát nádherných dubů letních.

Zhoupnout se v korunách dubu ve Vrchlabí můžete na Houpačce na rozcestí nad městským parkem. 

Přesná poloha všech houpaček

Autoři fotografií: 

  • Úvodní fotografie: Marta Mendřická
  • Další fotografie: Lukáš Neklan, Houpačky z hor

Užitečné informace