Meďánkovo hřiště
Mapa
Share

18. Meďánkovo hřiště

Špindlerův Mlýn

Razítkovací místo je prozatím uzavřeno, provoz bude obnoven v červnu. 

Kde jinde se vydat po stopách medvědů, než na Medvědíně? Pátrací misi začnete u dolní stanice lanovky na Medvědín, kde k jízdence dostanete také mapu, která vám s hledáním medvědích kamarádů pomůže. Na lanovku se teple oblékněte, vyveze vás vysoko a často tu fouká vítr. Zato jakmile vystoupíte, hned se ohřejete na Meďánkově hřišti. Obří trampolína, bagry, prolézačky i houpající kolotoč vás budou bavit. Horolezci a horolezkyně mohou vyšplhat na jedno z písmenek nápisu Medvědín. A až se vyřádíte dost, vyrazte na cestu. Pokud půjdete podle mapy správně, najdete na ní celkem 7 krkonošských medvědů a jako úspěšní stopaři si na konci výletu (opět na spodní stanici lanové dráhy) zasloužíte odměnu!

Kudy tam?

Do Špindlu můžete dojet autem a zaparkovat přímo pod Medvědínem. Ale stejně tak můžete být k přírodě o kousek ohleduplnější a dojet sem autobusem, třeba takovým speciálním, který umí převážet i kola. Říká se mu cyklobus a jeho jízdní řád najde mamka s taťkou tady.

Kde dostanu razítko?

V půjčovně koloběžek u horní stanice lanové dráhy. 

Kam pro něco na zub?

Restaurace Medvědín – Restaurant pod Medvědínem – Restaurace Igloobar (u dolní stanice lanovky)

Chci zažít víc!

Až dojdete zpět dolů k lanovce, možná budete po výletě pěkně unavení. Ale možná, že když uvidíte dráhu pro buginy a trampolínový ráj, únava vás rychle přejde! Pokud vám ještě zbývají síly, pošlete mamku s taťkou na kafe a užijte si parádní hopsandu.

 

Bobovka Špindl

Když počasí nepřeje

Když to není zrovna na túru, zkuste bobovku! Ve Špindlu najdete tu úplně první, kterou v Krkonoších postavili. Jezdí za každého počasí. Kluci, už jste někdy byli v protiatomovém krytu? Ve Špindlu jeden takový mají a navíc z něj udělali muzeum, kde se potkáte se skoro opravdickými vojáky.

Užitečné informace

GPS
50.7410464N, 15.5835414E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!