Městské muzeum Žacléř
Mapa
Share

28. Městské muzeum Žacléř

Žacléř

Vydejte se do muzea objevovat dějiny města Žacléř. Zjistíte, jak těžkou práci měli horníci, kteří na Žacléřsku dobývali černé uhlí. A s jedním z horníků se můžete i vyfotit. Seznámíte se tu také s konstruktérem unikátního letadla Holubice nebo s učitelem národů Janem Amosem Komenským. Prohlédnout si můžete i hračky nebo unikátní porcelánové sošky, které již v obchodě nenajdete.

Kudy tam?

Přijet můžete autem i na kole, a zaparkovat před muzeem. Nebo se vypravte autobusem z Trutnova a vystupte na zastávce Žacléř-náměstí.

Kde dostanu razítko?

Na pokladně muzea, která je zároveň informačním centrem.

Jak tu mají otevřeno?

Od úterý do neděle v čase 9 - 16 hodin. 

Kam pro něco na zub?

Restaurace Zelený Mlýn s možností venkovního posezení i zábavy a tekoucím potůčkem - Restaurace U Medvěda v centru města.

Chci zažít víc!

Naučná trasa J. A. Komenského vás zavede až na Růžový palouček, na místo, kde naposledy překročil hranice České republiky. Najděte cestu bludištěm Labyrintem, který je tu jako vzpomínka na Učitele národů postaven. Buďte pozorní, hledejte cestou písmena a zkuste vyluštit tajenku! Kudy se vypravit, vám poradíme tady. 

Pojďte se zhoupnout! Na různých místech Žacléře jsou lanové houpačky pro malé i velké. Chcete vědět víc? Zeptejte se v muzeu!

Když počasí nepřeje

Zaujala vás v muzeu výstava o hornictví? Pojďte se podívat do opravdového dolu! V Hornickém skanzenu v Žacléři se projdete štolou a pokud se nebojíte, vyšlápnete na těžní věž až do výšky 52 m.  

TIP

V Žacléři se vyrábí Zdravá lahev – odměna, kterou můžeš získat za 10 razítek. Je nejen zdravá, ale i krásná, vydrží ti věčně (pokud ji neztratíš) a můžeš si k ní pořídit spoustu doplňků. 

Užitečné informace

GPS
50.6529222N, 15.9074183E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!