Nádraží Martinice
Mapa
Share

10. Nádraží Martinice

Martinice v Krkonoších

Jízda mašinkou je vždycky prima dobrodrůžo. Najít to správné místečko, vytáhnout svačinku, natáhnout nožky, vyčkat na pana průvodčího a pak už si užívat výhled z okýnka a bezstarostnou jízdu. Nastoupit do modrého, červeného nebo žlutého vláčku můžete na zajímavém nádraží v Martinicích.

Zajděte si do muzea a nechte si vysvětlit, co jsou to mechanická návěstidla a proč je nejen díky nim místní nádraží důležitou památkou. A pak už se vydejte na výlet po trati, které se říká Pojizerský Pacifik. Uhodnete z jejího jména, kolem které řeky vede? Pokud pojedete až do Rokytnice, přejedete přes řeku mnohokrát a projedete dokonce jedním tunelem. A kam se vydat, když z mašinky vystoupíte? To se rodiče dozvědí v našem letáčku.

Kudy tam?

Auto se dá zaparkovat přímo u nádraží v Martinicích. Můžete sem také přijet vlakem od Trutnova nebo Staré Paky.

Kde dostanu razítko?

V Železničním muzeu.

Jak tu mají otevřeno?

Vždy o víkendu od 9 do 16 hodin. 

Kam pro něco na zub?

V Nádražní kavárně koupíte menší, ale výbornou sváču i něco k pití, zbytek si vezměte do batůžku z domu. Na oběd pak můžete dojet třeba do Studence do Restaurace Na Špici.

Lesnická naučná stezka U mlejna

Chci zažít víc!

Hned z martinického nádraží vede naučná stezka, která malým i velkým zvědavcům vysvětlí mnoho technických podrobností o nádraží i celém areálu stanice. 

Pokud si chcete spíše užít procházku v přírodě, asi 2 km od nádraží začíná Lesnická naučná stezka U Mlejna. Je to krásná procházka lesem, která vede kolem 4 rybníků. Najdete tu spoustu hezkých míst na svačinku a odpočinek, a když budete mít štěstí, tak i borůvky a houby. Cestu zvládnete i s kočárkem, kolem nebo odrážedlem.

Když počasí nepřeje

Dojeďte vlakem do Jilemnice. Mají tu velký plavecký bazén, kam se můžete schovat před deštěm. Hned u bazénu dobrou pizzu a kousek od něj dvě cukrárny.

Poslechněte si, jak pracují nejpilnější hodiny v Evropě na jilemnické radnici. A v Krkonošském muzeu se zasmějte u lyží, na kterých se lyžovalo třeba před 100 lety. Kdo byste na nich zvládl sjet sjezdovku dnes?

Užitečné informace

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!