Lyžování s dětmi v Krkonoších
Share

Nejen na lyže s dětmi do Krkonoš

Pokud jste si pro první jízdu vašich dětí vybrali Krkonoše, máme velkou radost. Poradíme, do jakého areálu s nimi vyrazit, aby byl kopec pro ně tak akorát, sjezdovka dost široká, lyžařská škola připravená pomoci, zkrátka aby to byla láska k lyžím na první svezení.

Doporučené lyžařské areály

Mladé Buky

Areál nabízí klidné svahy bez davů lidí, tedy ideální podmínky pro výcvik malých sjezdařů. Děti také potěší ski park a bobová dráha Berta, která je v provozu celoročně. 

Dolní Dvůr

Ski Family areál v Dolním Dvoře již svým názvem napovídá, že rodiny s dětmi jsou zde vítány. Červené a modré sjezdovky mají mírný sklon, připraven je také Kid Park. Cestou na svah nebo naopak po lyžovačce se zastavte u kostela sv. Josefa a zaposlouchejte do melodií místní unikátní Zvonkohry

Strážné

Klidné středisko ve středních Krkonoších nabízí mírné svahy a veškeré potřebné zázemí. Využít můžete 4 vleky i cvičný  svah s dětským vlekem v blízkosti modré sjezdovky. 

Skiareál Strážné

Vrchlabí

Na Kněžickém vrchu najdete hned dva lyžařské areály Kebrlák a Kněžický vrch. Oba disponují sedačkovou lanovkou s pojízdným pásem a kopec je tak akorát dlouhý pro trénink prvních obloučků. Ještě než budou vypilovány, využijete buď koberec nebo pomu v areálu Kebrlák. 

Ve volném dni mezi lyžováním nebo při špatném počasí navštivte s dětmi ve Vrchlabí Krkonošské muzeum.

Benecko

Nejen vyžití na lyžích nabízí vzdušné lázně v Krkonoších. Celkem 3 dětské parky jsou připraveny i na ty nejmenší lyžaříčky. Ve Family aréně využijte jeden z nejdelších pojízdných pásů v Krkonoších - měří 100 metrů! Kromě toho tu můžete pohodlně bobovat či sáňkovat, zkusit sjet na lyžích dobrodružnou překážkovou dráhu, samozřejmostí je snowtubing. Benecko je zkrátka ideálním místem pro zimní rodinnou dovolenou. 

Skiareál Benecko

Vítkovice v Krkonoších

Svezte se Prezidentským expressem ve skiareálu Aldrov. Je perfektní pro dětské lyžaře, kteří už obstojně sjedou pěkný kopec. Sjezdovka je tak akorát dlouhá a dostatečně široká, lanovka vybavená pojízdným pásem. 

Paseky nad Jizerou

I v Pasekách si užijete báječnou rodinnou lyžovačku. Příjemné sjezdovky i ceny vás potěší. Svezou vás 2 sedačkové lanovky, začátečníky i 2 lyžařské pásy. Už vaše děti někdy viděly pohyblivý betlém? V muzeu Památník zapadlých vlastenců v Pasekách jeden takový mají, zajděte se tam podívat. 

Vysoké nad Jizerou

Skiareál Šachty nabízí pouze modré a červené sjezdovky, tedy ideální obtížnost pro menší lyžaře. 100% ploch sjezdovek je technicky zasněžováno, o sníh se tu tedy bát nemusíte. 

SnowtubingPark Bedřichov

Non - ski zážitky s dětmi

Poradíme, co všechno můžete s dětmi během zimní dovolené v Krkonoších zažít. Co když si chcete od lyží odpočinout? Vyrazte sáňkovat nebo na krátkou zimní procházku! A když počasí nepřeje venkovním radovánkám? Schovejte se do muzeí, bazénů nebo aquaparků.

Více si přečtěte v článku na našem turistickém portále www.krkonose.eu. Dozvíte se tam také, kam s dětmi na brusle, nebo co dělat, když počasí zrovna nepřeje

Užitečné informace