Brožura Pohádkové Krkonoše
Share

Pohádkové Krkonoše se otevírají

1. května - 31. října 2022

Vstupte do světa Pohádkových Krkonoš! Zapojte se i letos do naší razítkovací hry, navštivte zajímavá místa, najděte poklad při dobrodružných hledačkách, poznejte jedinečnou a vzácnou přírodu Krkonoš a naučte děti, jak ji chránit. Začínáme 1. máje! 

 

Brožura Pohádkové Krkonoše

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše

Na rodinnou dovolenou se vybavte hravým průvodcem Pohádkové Krkonoše. Malovaná brožurka vás provede 30 místy, na kterých můžete za návštěvu získat razítko. V terénu jsou označena samolepkou. Brožurka zároveň vám poradí, co dalšího v místě navštívit nebo nabídne alternativu při špatném počasí. Hry a kvízy zabaví děti cestou nebo při čekání na oběd. Razítka si otisknou přímo do brožurky a ještě si mohou zasoutěžit o prima ceny!

Jak hrát?

Stačí na kterémkoliv razítkovacím místě zakoupit brožuru Pohádkové Krkonoše za 70 Kč. A můžete vyrazit na lov razítek. Hraje se vždy od května do října. Pokud za jednu sezonu nenasbíráte dostatek razítek na vytouženou odměnu, nevadí. Ve sbírání pokračujte klidně další rok! 

Jaké ceny můžete získat za nasbíraná razítka?

  • za 3 nasbíraná razítka získáte krkonošské omalovánky nebo pexeso, 
  • za 5 razítek na vás čeká perličková ozdoba od firmy Rautis, 
  • za 10 razítek dostanete ZDRAVOU LAHEV – skvělého parťáka na další dobrodružství. 

Kde si ceny vyzvednete?

Jakmile nasbíráte dostatečný počet razítek, přímo z brožurky odrhnete a vyplníte příslušný ústřižek. Ten odevzdáte obsluze jakéhokoliv razítkovacího místa a hned se můžete těšit z vaší odměny.

Nasbírejte 10 razítek a soutěžte o pobyt na horách

Pokud se vám podaří od května do října ulovit 10 razítek, bude váš ústřižek navíc zařazen do slosování o speciální cenu - 2 vouchery na pobyt v Resortu sv. František ve Špindlerově Mlýně v hodnotě 3.333 Kč.  

Na Pláních

Další dobrodružství v Krakonošově revíru

Chcete být s dětmi v pohybu a přemýšlíte, jak je k němu motivovat, jak rodinný výlet zpestřit? Propojte putování přírodou s honbou za pokladem, ať už budete luštit otázky na papíře, nebo využijete vaše chytré telefony. 

Questing

Questy neboli hledačky jsou poznávací trasy po přírodních a kulturních atraktivitách. Vedou po jednotlivých zastaveních, kde hledáte indicie pro vyluštění tajenky a pokračování v cestě. Když projdete celou trasu, získáte znění tajenky, která vás dovede k pokladu.

Geofun

Pro ty z vás, které baví hrátky s chytrým telefonem, jsou vymyšleny trasy GEOFUNu, tedy geolokační hry nové generace v mobilní aplikaci. Zábavnou a soutěžní formou vás provedou po dalších zajímavých místech regionu. Geofun vychází z populárního geocachingu, ale je akčnější a dobrodružnější. Nestačí pouze místo najít a "checknout se", ale plnit i různé úkoly, které mobilní průvodce během cesty sdělí.

Skryté příběhy

Mobilní hra pro zvídavé děti a hravé rodiče. Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu (pro Android nebo iOS) a vydejte se ven za dobrodružstvím. Velké osobnosti i malé postavy českých dějin už na vás čekají a potřebují vaši pomoc. 

Skryté příběhy v Krkonoších

Geocaching

Geocaching, neboli moderní šipkovaná, je hrou, při které s pomocí GPS navigace hledáte "poklady", indicie a plníte úkoly. Na území Krkonoš je několik desítek "kešek". Do hry se můžete zapojit i vy.