Podzimní dovolená s dětmi
Share

Prodloužený podzimní víkend s dětmi v Krkonoších

Konec prázdnin neznamená konec dobrodružství! Horké dny odcházejí, čerstvý vzduch vybízí k pohybu. S vděčností využíváme každý volný den k úniku do přírody. A září i říjen tradičně slibují prodloužené víkendy.

Ty letošní pojeďte s dětmi prožít do Krkonoš. Vyvezte se na kopce, slunci blíž, a rozběhněte na výlety, které budou bavit celou rodinu.

Načerpejte společně hřejivou energii na nadcházející chladné dny.

Cestou z Černé hory do Pece

Program na 3 dny s dětmi v Krkonoších

1. den: Z Černé hory do Pece pod Sněžkou

Pokud jedete za horskou přírodou a chcete se příjemně projít, zkuste túru z vrcholu Černé hory. Nahoru vás vyveze kabinková lanovka a pak už půjdete celou dobu z kopce. Projdete jedinečnou luční enklávu Lučiny a sejdete do Pece pod Sněžkou s božským výhledem na Sněžku a Obří důl. Celou trasu zvládnete i s kočárkem. Pokud jdete bez něj, odbočte na naučnou stezku k Černohorskému rašeliništi. Podzimní barvy mu nesmírně sluší. 

Trasa měří 7,5 km.

Chci víc info o programu

2. den: Ze Špindlerovy boudy za zvířátky

Přímo do srdce středních Krkonoš, až na hřebenovou cestu česko-polského přátelství, vás vyveze autobus ze Špindlerova Mlýna. Vystoupíte u Špindlerovy boudy a vydáte se po červeně značené trase směrem k Petrovce. Už od parkoviště vás bude doprovázet Naučná stezka profesora Fanty, kterou ocení starší děti se zájmem o ochranu přírody a péči o ni. 

Menší děti pak bude bavit stopování zvířecích kamarádů na naučné stezce Krkonošská zvířátka.

Celá trasa měří 8,3 km.

Chci víc info o programu

3. den: Ptačí stezkou na čamburínu

Projděte se malebnými Pasekami nad Jizerou. Místy jako by se tu zastavil čas. Roubenky a chaloupky sedí tiše v lukách, kolem klid a liduprázdné cesty. Doprovod na vašem putování vám budou dělat ptačí kamarádi, potkáte jich celkem 12. Ale zajímavosti se dozvíte nejen o nich. Naučné cedule připravili místní, a tak jsou plné příběhů. Ty možná budou bavit spíš dospělé. Pro děti je na každé zastávce úkol nebo otázka. A na konci cesty čeká Prdek, neboli Horská chata na Perlíčku. Výborně se tam vaří, mile obsluhuje a navíc si tu můžete vyzkoušet jedinečnou hru zvanou čamburína

Chci víc info o programu

U Černohorského rašeliniště

Vše, co potřebujete vědět, než vyrazíte do Krkonoš s dětmi

Stále můžete sbírat razítka do hry Pohádkové Krkonoše

A to až do konce října. Doporučujeme ale ověřit současnou otevírací dobu jednotlivých razítkovacích míst. Vše pro vás sledujeme a pravidelně aktualizujeme.

Nenasbírali jste dostatek razítek pro odměnu? Schovejte brožurku na příští rok a od května opět pokračujte!

Razítkovací místa

Lanovky jsou v provozu

A to celé září a většinou i v říjnu. Provoz je ale značně omezený, proto je dobré si ověřit aktuální informace. Standardně jezdí o víkendech a svátcích.

Aktuální informace o provozu

Co dělat když prší

Schovat se pod střechu a poznat kus krkonošské historie! Až už vás zajímají řemesla nebo máte rádi technické památky, určitě si vyberete. Nebo skočte do bazénu. To vše je pro vás v Krkonoších připraveno. 

Zábava pod střechou

Užitečné informace