Parní mašina na trati Pojizerský Pacifik
Share

Rodinné soboty a nostalgické jízdy na Pojizerském Pacifiku

4 letní víkendy se speciálními jízdami - 4 soboty s doprovodným programem

Pojeďte si spolu s námi užít dobrodružnou jízdu na trati Pojizerský Pacifik, perle krkonošské železnice! Koleje na trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou se proplétají podél řeky Jizery a jízda jejím údolím je zážitkem. Natož když se v létě po trati prohání parní mašina nebo motorový Hurvínek. 

Svezte se historickými vlaky za pohádkovým rodinným programem a soutěžte s dětmi o pobyt na Labské boudě

Nádraží Martinice

Co je Pojizerský Pacifik?

Železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších Jilemnice > Jablonec nad Jizerou > Rokytnice nad Jizerou. 

Nejvýznamnější památkou na trati je Železniční stanice Martinice v Krkonoších. Je totiž jednou s posledních stanic v republice, na které je dodnes plně funkční systém řízení z poloviny 20. století včetně mechanických návěstidel. Více se o trati dozvíte v rámci prohlídky místního Železničního muzea nebo během pohodové procházky po naučné stezce Nádraží Martinice.

Nostalgické jízdy historickými vlaky a pohádkový program pro děti

16. - 17. července,  30. - 31. července, 13. - 14. srpna., - 27. - 28. srpna 2022

O čtyřech prázdninových víkendech se vypravte na Železniční stanici Martinice v Krkonoších. Kromě běžných vlakových spojů se tu totiž bude prohánět také parní lokomotiva "Kafemlejnek" nebo motorový vlak s pohádkovým jménem Hurvínek. Jízdou historickými vláčky ale vaše dobrodružství končit nemusí. Na stanici pro vás o vybraných sobotách připravujeme další zážitky!

Vždy v sobotu vyroste na nádraží v Martinicích pohádkový stan. Budou v něm připraveny jednoduché soutěže pro děti, možnost výroby perličkové hvězdičky od firmy Rautis a fotopoint Krakonoše. 

16. července 2022 - Parním vláčkem za pohádkou

8:30 - 15:00

Na trase Vrchlabí - Martinice - Rokytnice nad Jizerou bude jezdit parní lokomotiva "Kafemlejnek". Přímo na perónu martinického nádraží se otevře pohádkový hostinec a děti i rodiče pobaví kouzelná Polífková pohádka, začíná v 10 hodin.  

Jízdní řád parního vlaku

30. července 2022 - S Hurvínkem do železničního muzea

8:30 - 15:00

Tento víkend vás po trati sveze Hurvínek. Kromě toho vás v 10 hodin zveme na komentovanou prohlídku celého areálu unikátního nádraží včetně muzea. Bude bavit malé i velké a leccos si i vyzkoušíte. Po prohlídce projděte naučnou stezku Nádraží Martinice. Cesta tam i zpět je dlouhá pouze 3 km, na každém stanovišti čeká na děti speciální úkol a za splnění všech úkolů zasloužená odměna. 

13. srpna 2022 - Setkání s hraběcí milostí

8:30 - 15:00

Martinické nádraží navštíví Jan Nepomuk hrabě Harrach. Politik a mecenáš, který ji nechal v letech 1898 - 1899 vystavět. Projděte se spolu s ním po celém nádraží, nechte si povyprávět dobové zajímavosti, prohlédněte si muzeum. Setkání s jeho milostí pro vás bude jistě povznášejícím zážitkem. Na trase Vrchlabí - Martinice - Rokytnice nad Jizerou bude jezdit parní lokomotiva zvaná "Kafemlejnek".

27. srpna 2022 - S Hurvínkem za kouzelníkem

8:30 - 15:00

Poslední prázdninovou sobotu se program přesouvá do Jablonce nad Jizerou. V areálu místního dětského hřiště čeká děti vystoupení kouzelníka, a to v 11:30. Kromě toho zde bude celý den možnost soutěží v pohádkovém stanu i výroba hvězdičky. Nejen do Jablonce vás sveze Hurvínek. 

Komentovaná prohlídka nádraží

Soutěžte o dvoudenní pobyt na Labské boudě

V Železničním muzeu nebo přímo na martinickém nádraží dostanete kvíz pro děti. Po zodpovězení jednoduchých otázek máte možnost se společně zapojit do slosování o dvoudenní pobyt pro 2 osoby na Labské boudě nad Špindlerovým Mlýnem. 

Sobotní programy jsou zdarma, jízdy vláčky je třeba uhradit. Pokud však od června do září vyrazíte za perličkovými ozdobičkami do firmy Rautis v Poniklé, předložte platnou dětskou jízdenku z libovolného vlakového spoje na trati a děti budou mít vstup na exkurzi a výrobu jedné ozdobičky zdarma.

Užitečné informace

Ke stažení
Další soubory
formát (2.86 MB)