Stezka korunami stromů Krkonoše
Mapa
Share

22. Stezka korunami stromů Krkonoše

Janské Lázně

Rozhlédnout se z výšky 45 metrů, vyzkoušet udržení rovnováhy, podívat se dalekohledem do dálky, svést se tobogánem dolů a dojít až ke kořenům – to vše můžete zažít na stezce. Seznámíte se tu také s vřetenovkou krkonošskou nebo nosorožci, a možná potkáte i veverčáky Emila s Emilkou.

Kudy tam?

Na stezku můžete přijet autem. Zaparkovat přímo u stezky anebo na centrálním parkovišti u lanovky v Janských Lázních a projít si příjemnou cestou lesem po zelené turistické trase zhruba 1,5 km. Anebo můžete využít autobusové spojení a vystoupit na zastávce Janské Lázně, Hoffmanova Bouda.

Kde dostanu razítko?

Až si projdete celou Stezku, zastavte se pro razítko v obchůdku.

Jak tu mají otevřeno?

Denně v čase 9:30 - 17:00 

Kam pro něco na zub?

Jen co projdete celou Stezku, čeká na vás obchod s prima suvenýry a taky jídelna s dobrotami. Pokud se vydáte do centra Janských Lázní, doporučujeme restauraci Hotelu Vyhlídka.

Chci zažít víc!

Vypravte se do Černého Dolu, kde si můžete projít hned několik tematických naučných stezek. Vypravit se za horníky do místních lesů můžete s Hornickou naučnou stezkou Berghaus. Vycházková stezka Okolo lomu a Vápenická naučná stezka vám odhalí tajemství těžby vápence a podívat se můžete na lanovku, kterou se vápenec vozí. Na Naučné stezce sv. Barbory si zahrajete na lesní xylofon, vyfotíte se v obřím fotorámu a užijete si místa s krásnými výhledy na krkonošskou přírodu.

Když počasí nepřeje

Pohrát si, zaplavat si i odpočinout můžete v Aquaparku v Janských Lázních. A co všechno ve vodním světě najdete? Vodní clony, protiproud, perličková lůžka, vířivky nebo zchlazovací bazének. Pokud si chcete z výletu odvést nejen pěkné zážitky, ale třeba i originální dáreček, vydejte se do Výtvarné dílny Bosorka v Janských Lázních. Zde najdete prostor, radu i inspiraci pro vaše šikovné ručičky.

Užitečné informace

GPS
50.6311122N, 15.7577494E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!