Perličkové ozdoby z Poniklé
Mapa
Share

7. Třpytivá krása

Poniklá

Znáte perličkové vánoční ozdoby? Možná jste je někdy zahlédli na stromečku vaší prababičky. Třeba maminka nebo tatínek nějaké zdědili a každý rok je opatrně a s láskou věší i na váš stromeček. Nejsou to obyčejné kouličky, které koupíte v každém supermarketu. Drobné i větší perličky se foukají podobně jako skleničky ve sklárně a potom barví a navlékají do nejrůznějších tvarů. Mohou to být hvězdičky, zvířátka, mašinky nebo třeba sněhuláci. V Krkonoších v Poniklé je firma Rautis a tam se tyhle krásné ozdoby vyrábějí. Všechno vám tu ukáží, jak se foukají, řežou, barví a navlékají jedna k druhé. A navíc si budete moct i něco vyzkoušet a odnést si domů krásnou vánoční vzpomínku.

Kudy tam?

Využijte buď parkoviště u školy, nebo větší značené parkoviště naproti. Hned u školy je prima dětské hřiště a taky malé vodní hřiště.

Kde dostanu razítko?

Na pokladně prodejny. Prodávají se tu i lístky na exkurzi.

Jak tu mají otevřeno?

Denně 9 - 17 hodin

Kam pro něco na zub?

Menší sváču i krásné a originální suvenýry pořídíte v krámku a cukrárně Nad věcí.

Muzeum krkonošských řemesel

Chci zažít víc!

Kousek od Rautisu je Muzeum krkonošských řemesel, kde se můžete vrátit v čase. V roubené chaloupce se podíváte, jak dříve vypadala taková obyčejná krkonošská světnička, jak se zpracovával len na výrobu plátna nebo jak se vyrábělo máslo

Pojizerský Pacifik

Když chcete být venku

Do Poniklé můžete dojet mašinkou a udělat si tak krásný celodenní výlet. Vláček vyjíždí z Martinic v Krkonoších, kde mají hodně zajímavé nádraží i s muzeem. Po Poniklé se projdete, bude to sice do kopečka, ale na konci vás čeká krásné hřiště, krámek a cukrárna Nad věcí a hlavně ty krásné ozdobičky. Trasu i s mapou jsme pro rodiče připravili. Během července a srpna se můžete navíc zúčastnit speciálních jízd v rámci Léta s Pojizerským Pacifikem. Zapojte se do soutěže a užijte si výlet o to víc!

Užitečné informace

GPS
50.6621308N, 15.4658650E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!