Dětské hřiště Strážné
Mapa
Share

19. Dětské hřiště Strážné

Do Strážného vláčkem Bubáčkem

Po celé léto jezdí z Vrchlabí Vláček Bubáček. Nejezdí po kolejích, ale po silnici a je dost silný, aby zdolal i velké kopce. Vyveze vás třeba do Strážného, kde vystoupíte hned naproti krásnému dětskému hřišti. Velkou dřevěnou rolbu prolezete křížem krážem, čekají vás tu houpačky, klouzačky i mini lanová dráha, která prověří vaši šikovnost.

Zmrzlinu prodávají, co by kamenem dohodil, odpočněte si s ní v altánku. Poznáte, jaké stromy okolo vás rostou? Pokud ne, pomůže vám s tím dřevěné pexeso, zkuste si zahrát! A pokud chcete Strážné poznat více, vyrazte na krátkou procházku k místnímu kostelu. Pro razítko se pak zastavte v potravinách v budově obecního úřadu. 

Kudy tam?

Auto zaparkujte na parkovišti klášter ve Vrchlabí, na vláček nastoupíte v centru města. Na Strážné jezdí vláček ve středu, pátek a neděli. Vše si ověřte v aktuálním jízdním řádu

Kde dostanu razítko?

V potravinách v budově obecního úřadu, které zároveň fungují i jako informační centrum. 

Jak tu mají otevřeno?

PO - SO: 7:00 - 16:30, NE: 7:00 - 12:00

Kam pro něco na zub?

Hned u zastávky vláčku je restaurace, kterou doporučujeme na oběd nebo večeři. Najdete tu taky potraviny, kde si vyberete zmrzlinu a další drobnosti k svačině. 
 

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Dětské hřiště Strážné patří do Krakonošova revíru č. 3. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 3

Užitečné informace

GPS
50.6629569N, 15.6142819E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!