Areál U Čápa
Mapa
Share

1. Příchovický Lesopark

Kořenov

Zkuste říct Příchovice – je to tak trochu jazykolam, že? Ale taky je to jedna z částí Kořenova. Ten je zajímavý třeba tím, že patří jak do Krkonoš, tak do Jizerských hor. Takže jste tu ve dvou pohořích současně. Nebo tím, že tu jsou hned dvě rozhledny. Jedna z nich vám bude připomínat maják, jaký stojí na pobřeží a vede lodě tím správným směrem do přístavu.

Vás zavede do Lesoparku na Sluneční, rovnou do pohádky a světa fantazie. Na pohádkové cestě, která se Lesoparkem proplétá, potkáte dobře známé pohádkové postavy. Vypadají ale trochu jinak, než jak je vídáte v knížkách nebo televizi. Budete muset zapojit vlastní představivost, abyste všechny odhalily. U některých se zapotí i rodiče (naštěstí jim ale napoví mapa na začátku trasy).

Kudy tam?

Autem to jde až skoro k rozhledně, je tu i parkoviště. Ale můžete to zkusit taky speciální mašinkou, která se jmenuje Zubačka. Zuby opravdu má, jen jí nezdobí úsměv, ale slouží k tomu, aby se udržela na kolejích. Trať, která vede z Tanvaldu, je totiž hodně do kopce, dokonce nejstrmější v Česku! A tak si mašinka pomáhá tím zubem, který se zasekne do ozubeného pásu mezi kolejemi a žádný kopec ji pak nezastaví. Jak a kdy vláček jezdí, zjistí rodiče tady: www.zubacka.cz. Jízdu si určitě užijete a navíc si mamka s taťkou budou moct dát v restauraci U Čápa místní pivo Světoběžník.

Kde dostanu razítko?

V Majáku Járy Cimrmana.

Jak tu mají otevřeno?

Denně 10:00 - 18:00

Kam pro něco na zub?

Do Restaurace u Čápa

Chci zažít víc!

V Kořenově najdete ještě jednu rozhlednu. Jmenuje se Štěpánka, je kamenná a mnohem starší než Maják u Lesoparku. Můžete se k ní projít, trasu jsme pro vás už připravili a je to kousek.

Když počasí nepřeje

V Kořenově mnohokrát narazíte na jméno Jára Cimrman. Rodiče vám jistě hravě vysvětlí, kdo to vlastně byl a proč je dosud jedním z nejznámějších Čechů. A že s ním byla velká legrace. Přímo pod Majákem můžete navštívit jeho muzeum. Podíváte se, s jakými hračkami si hrál nejen on, ale taky třeba vaše praprababičky. Nebo jak vypadala první SMSka.

TIP

Pokud pojedete Zubačkou, určitě se nezapomeňte podívat taky do Muzea ozubnicové dráhy

Užitečné informace

GPS
50.7408019N, 15.3417889E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!