Krkonošské muzeum Jilemnice
Mapa
Share

8. Krkonošské muzeum

Jilemnice

Vypravte se do zámku a prožijte pohádku! Místnosti jsou plné krásného nábytku a obrazů, a tak si můžete při prohlídce představovat, jaké by to bylo žít jako princ či princezna na zámku a procházet se svým panstvím. Když přijdete v ten správný čas, můžete se potěšit pohyblivým mechanickým betlémem, kde se pohybuje 142 figurek. Spočítáte je všechny? Prohlédnout si můžete také první lyže a uvidíte, že takové už v obchodě nekoupíte. Myslíte, že byste na nich dokázali sjet krkonošské kopce?

Kudy tam?

Muzeum sídlí v prostorách jilemnického zámku, bývalého pivovaru i zahradního domku v zámeckém parku v centru města Jilemnice. Zaparkovat lze přímo na jilemnickém náměstí.

Kde dostanu razítko?

Na pokladně muzea, otevřeno út - ne: 8 - 12, 13 - 16 hodin.

Kam pro něco na zub?

Botta caffe na Šaldově statku – Pizza King Benny - Restaurace Lavina

Zámek Vrchlabí

Chci zažít víc!

Líbilo se vám na zámku? Navštívit jich můžete víc. Například v Horní Branné se můžete podívat do zámku a dozvědět se tam, jaký byl život pod horami. Vypravit se můžete také do Vrchlabí. Zde v centru města stojí zámek jako z pohádky, obklopený zámeckým parkem. Dříve byl zámek obehnaný 12 m širokým vodním příkopem, ale dnes do něj vstoupíte suchou nohou.

Když chcete být venku

Pokud jste si s sebou na dovolenou přibalili in-line brusle, máte v Jilemnici skvělou příležitost si je užít. Sportovní areál Hraběnka je k tomu ideálním prostorem. Při tréninku na kolečkových lyžích tu můžete potkat i budoucí biatlonové hvězdy. 

Užitečné informace

GPS
50.6104425N, 15.5044281E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!