Pohádková stezka
Mapa
Share

27. Pohádková stezka

Malá Úpa

Ať jsme malí nebo velcí, pohádky nám vždy zpříjemní den. A když už jste v Krkonoších, tak si musíte přečíst ty pravé krkonošské. A právě v Malé Úpě si vás potěší krkonošské pohádky od Marie Kubátové, a navíc se projdete, pobavíte, pokoukáte a můžete získat i odměnu.

S pohádkami vás seznámí Pohádková stezka, která vede po cestách od Pomezních bud až do Dolní Malé Úpy. Trasa je dlouhá téměř 17 km, projít ji můžete za den nebo i tři dny. A věřte, stojí za to!

Kudy tam?

Vyzvedněte si v informačním centru na Pomezních boudách mapku, do které si na každém zastavení Pohádkové stezky obkreslíte obrázek. Zaparkovat můžete přímo u informačního centra. V létě s dopravou pomohou Krkonošské cyklobusy. A hurá za pohádkou!

Kde dostanu razítko?

V informačním centru, Horní Malá Úpa 129, otevřeno denně 9 - 16:30 hodin. 

Kam pro něco na zub?

Chata Hradečanka – skvělá restaurace s dětským koutkem – Restaurace U kostela – Krmelec U Kraví hory

Chci zažít víc!

Jste milovníci hor a máte energii na pořádný výšlap? Vypravte se na Sněžku. Po žluté turistické trase na vrchol a po červené zase zpět. Cesta má téměř 14 km, tak nezapomeňte vodu, svačinu, pohodlné boty, pláštěnku (v horách se počasí mění rychle) a hlavně dobrou náladu. Trasa na mapy.cz.

Když počasí nepřeje

Na Pomezních boudách u hranic s Polskem stojí Galerie Celnice a v ní najdete prostor pro tvořivost a hravost vašich dětí. Zeptejte se v informačním centru, kdy můžete navštívit Tvořivé dílny s Danou Augustovou.

Užitečné informace

GPS
50.7454147N, 15.8210650E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Špindlerův Mlýn
Vítkovice v Krkonoších
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!