Tkalcovské muzeum
Mapa
Share

30. Tkalcovské muzeum

Trutnov - Voletiny

Razítkovací místo uzavřeno. Přístupné pouze po předchozí telefonické domluvě. 

Rádi tvoříte, vyrábíte a hrajete si? Nebo se jen chcete schovat před deštěm či zimou na nějaké útulné místo? Pak navštivte muzeum Dům pod jasanem v Trutnově.

Uvidíte tu, jak se žilo na krkonošských chalupách, a hlavně vyrobíte si dárek – voňavé mýdlo, plovoucí svíčku, korálkové šperky anebo můžete zkusit utkat kobereček z ovčí vlny. Odpočinout si i pohrát můžete na zahradě s hřištěm i bylinkovou zahradou. Přijďte si přivonět k řemeslům.

Kudy tam?

K muzeu dojdete po pěší trase Voletinský okruh třeba od kostela sv. Josefa. Přiblížit se do Voletin můžete autobusem, vlakem nebo autem. Parkovat lze v ulici Nad Kaplí.

Jak mají otevřeno?

Pouze po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě 736 27 50 25, dumpodjasanem@seznam.cz 

Kam pro něco na zub?

Sáhněte do batůžku! Sem si raději vezměte vlastní svačinu, na oběd můžete dojet třeba do Mladých Buků do hotelu Grund Resort

Chci zažít víc!

Středisko volného času v Trutnově si oblíbí děti i dospělí. Ty nejmenší si pohrají v dětské herně. Pro odvážné děti je tu dobrodružné hřiště, lanový park nebo lezecká stěna. A zábavu také zažijí na dopravním hřišti, kde si mohou zajezdit na šlapacích kárách. A co rodiče? Ty se mohou pohodlně usadit v občerstvení u kávy a zákusku. 

Když chcete být venku

Necelých 14 km od Voletin leží Mladé Buky a v nich Baldův svět – ráj pro malé i větší. Užijte si jízdu na bobové dráze, vodní hřiště se stavidly, letní tubing, obří trampolíny a mnoho dalšího.

 

Užitečné informace

GPS
50.5857928N, 15.9374661E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!