Friesovy boudy
Mapa
Share

14. Cesta Friesových skřítků

Strážné

Cesta Friesových skřítků vznikla na rozkaz Krakonoše, vládce a ochránce našich hor. Starají se o ni tři skřítci, a když budete hodní, možná je i uvidíte. Na cestě se naučíte rozpoznávat stopy zvířat nebo listy stromů, abyste věděli, co v Krkonoších žije a roste, a mohli jste vše živé v přírodě chránit. Na konci objevování na vás čeká poklad a snad i malá odměna. Už jste někde viděli skřítka nebo vílu?

Kudy tam?

Auto zaparkujte na parkovišti ve Strážném u obecního úřadu nebo u lomu. A odtud pěšky po naučné stezce Slezská stezka a pak po modré turistické trase až na Friesovy boudy.

Kde dostanu razítko?

Na Friesových boudách.

Kam pro něco na zub?

Nikam daleko, přímo na Friesovkách vaří skvěle!

Vláček Bubáček

Chci zažít víc!

V létě během prázdnin si můžete cestu na Strážné užít ve vláčku Bubáčku. Jezdí z centra města Vrchlabí. Na Strážném se nezapomeňte chvilku zastavit na krásném dětském hřišti, a pokud bude zrovna doba oběda, v místní obecní restauraci vaří spoustu dobrot.

Rodiče bude určitě zajímat, že na se Friesových boudách vaří skvělé místní pivo. A že tudy vede Krkonošská pivní stezka, kterou si ale nejlépe užijí, až k nám přijedou někdy s dospělými kamarády.

Když počasí nepřeje

Zajeďte do Vrchlabí, místní Krkonošské muzeum určitě stojí za návštěvu. Líbit by se vám mohl i KRTEK – zajímavá budova, která je stejně jako krteček zavrtaná do země. Pokud nebude vyloženě deštivo, užijete si procházku po parku i klášterní zahradě nebo vyzkoušejte jeden ze zábavných questů. V místním informačním centru vám se vším poradí.

Užitečné informace

GPS
50.7002336N, 15.6515483E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!