Hrabě Harrach
Mapa
Share

Prémiový zážitek – Jízda s hrabětem

Po trati Pojizerský Pacifik

Jízda mašinkou je vždycky dobrodrůžo. Najít to správné místečko, vytáhnout svačinu, vyčkat na pana průvodčího a pak už si užívat výhled z okýnka a bezstarostnou jízdu. Pojďte si to všechno užít při projížďce po trati, které se říká Pojizerský Pacifik. Klikatí se podél řeky Jizery z Martinic do Rokytnice. Řeku několikrát přejedete po mostě, dokonce projedete jedním tunelem. 

Aby vám cesta hezky ubíhala a dozvěděly jste se o trati a místech okolo ní něco zajímavého, vyzvedněte si před nástupem do vlaku na martinickém nádraží hru Jízda s hrabětem. Sám hrabě Jan Harrach, který nechal trať před více než 120 lety postavit, vás provede úkoly, kvízy, šiframi a hrami, některé si zahrajete ve vlaku, další si klidně nechte na doma. Poradí vám taky, kde z vlaku vystoupit a jaké prima výlety můžete kolem trati podniknout. 

Kudy tam?

Auto se dá zaparkovat přímo u nádraží v Martinicích. Můžete sem také přijet vlakem od Trutnova nebo Staré Paky. 

Kde dostanu razítko?

Razítko si obtiskněte v budově nádraží v Martinicích v Krkonoších.

Jak tu mají otevřeno?

Razítko i vytištěná hra Jízda s hrabětem jsou volně přístupné v budově nádraží. Železniční muzeum a nádražní kavárna jsou v provozu vždy o víkendu, v čase 9:00 - 16:00. 

Jízdní řád vlaků na trati

Vytisknout hru Jízda s hrabětem

Kam pro něco na zub?

Do Nádražní kavárny v Martinicích (pouze o víkendech), do vlaku si vezměte svačinu vlastní. Na zmrzlinu do Jablonce nad Jizerou. 

TIP

O letních prázdninách martinické nádraží a trať Pojizerský Pacifik ožívají super zábavou! Loutkové divadlo se hraje přímo na perónu, možná se na něj přijde podívat i hrabě Harrach. Vyrobíte si hvězdičku nebo si zasoutěžíte na naučné stezce.

Nostalgické jízdy na trati Pojizerský Pacifik
 

Další super místa a zážitky v okolí

Krkonoše jsou veliké, a tak je Krakonoš v rámci razítkovací hry rozdělil do 5 revírů, ať se u nás lépe vyznáte. Zážitek Jízda s hrabětem patří do Krakonošova revíru č. 2. Podívejte se, co dalšího v něm můžete objevit.

Krakonošův revír č. 2

Užitečné informace

GPS
50.5808856N, 15.5411697E
Ke stažení
Další soubory
formát (7.84 MB)
formát (7.84 MB)
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!