Lufťákova stezka
Mapa
Share

12. Lufťákova stezka

Benecko

Víte, kdo je lufťák? Ten, kdo si užívá svěží a čistý horský luft, tedy vzduch. A na Benecku je ho víc než dost, proto se mu říká vzdušné lázně. Jinde by vám vyléčili bolavé nožky, tady se nadýcháte čistého a zdravého vzdoušku. A navíc se u toho s kamarády skvěle pobavíte!

Zkuste si zahrát obří piškvorky, sestřelte protivníka a potopte mu všechny kamínkové lodě, proveďte hada bludištěm, trefte vránu šiškou a zapojte hlavičky při pexesu. Zábavné úkoly budete vyhlížet za každou zatáčkou. Nezapomeňte ale hledat také nápovědu – červenou trpasličí čepičku. Pokud budete dávat dobrý pozor, zavede vás stezka až k místu, kde se schovává největší trpaslík na světě. A nebojte se, určitě celou stezku zvládnete, měří 4,5 km a na jeden jediný velký kopec vás vyveze lanovka Kejnos.

Kudy tam?

Na Benecko můžete dojet autem, u hotelu Skalka je velké parkoviště. Přímo u něj už je první zastávka Lufťákovy stezky a hned si můžete začít hrát. Pokud chcete trochu větší dobrodružství, přemluvte rodiče a vyjeďte sem z Vrchlabí Vláčkem Bubáčkem

Kde dostanu razítko?

Ve Wellness hotelu Skalka hned vedle centrálního parkoviště.

Jak tu mají otevřeno?

Denně 10:30 - 22:00

Kam pro něco na zub?

Do Wellness hotel Skalka na oběd a do Cafe Benecko na makronky.

Chci zažít víc!

Zkoušeli jste už snowtubing? Parádní projížďku na gumě ve sněhovém korytu? Na Benecku to můžete zažít i v létě! Jen místo sněhu pojedete po umělé dráze. Ale pozor, musí vám být více než 4 roky! Umíte už jezdit na tříkolce? Takové speciální velké tříkolky vám na Benecku půjčí. Říkají jim horské káry. Vejdete se na ně i s taťkou, a pokud se nebojíte, užijete si parádní rychlou jízdu z kopce! Navíc nahoru vás vyveze lanovka.

Když počasí nepřeje

Dílničce v centru města si užijete prima zábavu při vyrábění. Pokud máte dobré nápady a chuť tvořit, můžete si domů odnést třeba sestavený model letadla, namalovaný hrníček nebo pokladničku.

U vyrábění si v klidu posedíte a pak se můžete vyřádit v dětském lanovém parku. Dospělí si zahrají bowling a vy zatím prolezete provazovým bludištěm plným nástrah a překážek. Kdo to zvládne nejrychleji?

 

Užitečné informace

GPS
50.6667528N, 15.5473061E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!