Mlynářovy toulky
Mapa
Share

19. Mlynářovy toulky

Špindlerův Mlýn

Chcete se dozvědět víc o krkonošském městě Špindlerův Mlýn? Například proč se jmenuje právě Špindlerův Mlýn? Vydejte se na některou z cest s mlynářem. Projít můžete všechny tři trasy, nejsou dlouhé ani náročné – Mlynářovu naučnou stezku (1,1 km), Mlynářovo kolečko (2,8 km) a Mlynářův výšlap (3,1 km). Po cestě se nezapomeňte zastavit u každé naučné tabule, a vše si pěkně přečtěte. V informačním centru pak dostanete otázku a za správnou odpověď získáte malý dárek. Tak hurá za mlynářem do Mlýna.

Kudy tam?

V městském informačním centru v budově Městského úřadu si vyzvedněte mapku s trasami a pak se vypravte k Bílému mostu. Kousek od něj, naproti hotelu Savoy, je začátek Mlynářových vycházkových tras. Auto nechte nejlépe ještě před centrem města, na parkovišti Hromovka u autobusového nádraží.

Kde dostanu razítko?

V informačním centru, Špindlerův Mlýn 173.

Jak tu mají otevřeno?

Denně v čase 9:00 - 11:30, 12:30 - 17:00. 

Kam pro něco na zub?

Srub pod Medvědínem – Restaurace Igloobar - Restaurace Farma (pokud se vydáte do Sv. Petra)

Chci zažít víc!

Baví vás objevovat méně známé kouty krkonošských měst a k tomu se dozvědět něco zajímavého a hrát si? Pak vyzkoušejte další hravé naučné stezky. Hornická stezka vás provede údolím sv. Petra, a svést se můžete i vláčkem. Pokud se vypravíte na vrcholky lanovkou na Pláň, čekají tam na vás hned dvě stezky – Mechová pěšinka a Stezka stopaře aneb Jízda za zvířátky. Na vrcholku Medvědína můžete zahájit svoji túru s Medvědí stezkou nebo Špindlmanovou misí. A pokud si chcete jen hrát, rozhlížet se do dálky po těch krásných kopcích, odpočinout si, dát si něco dobrého, tak nemusíte nikam chodit. Na hřištích na Medvědíně či Na Pláni se to vše vyplní dětem i dospělým. Nezapomeňte taky vyzkoušet jízdu v korytě první bobové dráhy u nás.

Když počasí nepřeje

Příjemnou relaxaci i zábavu zažijete ve Wellness centru Bedřichov. Pokud jste fanoušky kostiček a lega především, navštivte Muzeum lega s více než 1000 modely poskládaných z Lego kostiček. Je tu pro vás připraven také hrací koutek a jezdící mašinka. 

Užitečné informace

GPS
50.7266428N, 15.6058667E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!