Krakonošova zpovědnice
Mapa
Share

20. Krakonošova zpovědnice

Velká Úpa

Razítkovací místo je již pro tuto sezonu uzavřeno. Razítko je možné získat na Lovecké chatě, která ovšem nevydává ceny. Více info níže. 

Už jste někdy měli tajemství, které jste nechtěli svěřit nikomu na světě? Veliké přání, které se bojíte říct nahlas, protože by se nemuselo splnit? Co poprosit Krakonoše o pomoc? Vládce hor je moudrý, laskavý a spravedlivý. S láskou pečuje o všechny návštěvníky i obyvatele Krkonoš a rychle zatočí se všemi lumpy a škodíky. Vzpomeňte si, jak si vždy poradil s Trautenberkem!

V kapličce ve Velké Úpě najdete jeho zpovědnici, kde můžete nechat Krakonošovi vzkaz s tím, co vás trápí nebo co byste si přáli. Zvládnete ho napsat nebo namalovat úplně sami? Cestou k ní vás čeká 8 zastávek se zábavnými úkoly. Zahrajete si piškvorky, vyřešíte hlavolam nebo sestřelíte zajíce. Takže nuda na výletě nehrozí.

Kudy tam?

Do Pece pod Sněžkou míří během letní sezony hodně lidí. Chtějí vystoupat na nejvyšší horu Sněžku. Proto poraďte rodičům, ať zaparkují raději ve Velké Úpě. Jsou tu hned tři parkoviště. Do Pece, kde stezka za Krakonošovou zpovědnicí začíná, můžete dojet autobusem. To je přeci taky prima dobrodružství, ne?

Kde dostanu razítko?

V Penzionu Marienka, který potkáte cestou - Velká Úpa 205.

Jak tu mají otevřeno?

Razítkovací místo nemá pevnou otevírací dobu.  V případě nepřítomnosti obsluhy dostanete razítko na Lovecké chatě, která je vzdálena 180 metrů od pensionu Marienka směrem na Pec pod Sněžkou. Na Lovecké chatě je k dispozici pouze razítko, ceny místo nevydává a brožurky neprodává.

Kam pro něco na zub?

Lovecká chata - Pension Relax – Aparthotel Svatý Vavřinec

Chci zažít víc!

Z Velké Úpy vede sedačková lanovka na Portášovy boudy. Hned jak z ní vystoupíte, můžou vás rodiče vypustit do Herní krajiny Pecka. Tohle hřiště vás bude bavit! Kde jinde najdete prolejzačku, která vypadá jako jelení hlava, kdy se vám podaří projít mraveništěm nebo zaječí norou? Navíc za návštěvu Pecky dostanete další razítko!

Když počasí nepřeje

Už jste někdy drželi v ruce klíče od muzea? Zastavte se v informačním centru Veselý Výlet v Temném Dole a půjčte si klíče od zajímavého muzea Vápenka. Výstava ve věži bude možná zajímavější spíš pro rodiče nebo starší sourozence, ale i tak si tu zábavu najdete.

Užitečné informace

GPS
50.6893578N, 15.7676192E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Další razítkovací místa

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!