Krakonošův revír č. 5

Rozhledna Eliška u Stachelbergu
Share

Krakonošův revír č. 5

Mladé Buky - Trutnov - Žacléř

Razítkovací hru Pohádkové Krkonoše můžete hrát po celých horách. A protože jsou nejen nejvyšší u nás, ale taky rozlehlé, rozdělil je Krakonoš v rámci hry na 5 revírů. V každém z nich můžete sbírat nejen razítka, ale i zážitky. 

Podívejte se na přehled míst s razítkem a na další tipy na výlety. U každého je uvedeno, jak daleko je od nejbližšího razítkovacího místa. Snadno tak naplánujete celodenní výlety i program na odpoledne. 

Razítkovací místa v revíru

V Mladých Bukách
V Trutnově
V Trutnově - Voletinách
V Trutnově - Babí

Další super místa a zážitky

Baldův svět

Baldův svět

Mladé Buky, 4 km od místa č. 34

Vodní ráj a dobrodružství všeho druhu! Užijte si jízdu na bobové dráze, vodní hřiště se stavidly, pumpou a jezírky, letní tubing, obří trampolíny, lanový hrad, bludiště a mnoho dalšího.

Středisko volného času

Středisko volného času

Trutnov, 800 metrů od míst č. 35 a 36

Zábava venku i uvnitř, když počasí nepřeje. Hřiště pro nejmenší, dobrodružné hřiště pro trochu větší, lanový park nebo lezecká stěna pro ty nejodvážnější. A pro všechny dopravní hřiště se šlapacími kárami. 

Letní koupaliště Trutnov

Letní koupaliště

Trutnov, 1,5 km od míst č. 35 a 36

Nedávno zrekonstruované koupaliště nabízí vyhřívaný bazén, dva tobogány, krásné dětské brouzdaliště a mnoho dalších atrakcí. K tomu také dětské hřiště a veškeré potřebné zázemí. 

Trutnov

Naučná stezka Den bitvy u Trutnova

Trutnov, 160 metrů od míst č. 35 a 36

Roku 1866 se u Trutnova střetly pruská a rakouská armáda. Utkalo se tu 60 tisíc pěšáků, 4 tisíce jezdců a 25 dělostřeleckých baterií. Po bojišti vás provede naučná stezka a povypráví jejich příběhy. 

Trutnov Trails

Trutnov Trails

Lhota u Trutnova, 6,5 km od míst č. 35 a 36

Zvládáte jízdu horských kolech v terénu? Vyzkoušejte Trutnov Trails! Vyberte si ze 7 trailů různé obtížnosti a užijte si jízdu mezi pískovcovými skalami, balvany, po loukách a lesích.

Rozhledna Eliška

Rozhledna Eliška

Trutnov – Babí, 150 metrů od místa č. 38

Podívejte se na pevnost Stachelberg z výšky 24 metrů. Přímo u rozhledy je dětské hřiště. 

Dvorský les

Dvorský les

Žacléř, 1,5 km od místa č. 39

Chráněné území plného legračně a možná i trochu strašidelně pokroucených stromů. Skutečný prales v Krkonoších! Projděte se okolo.

Růžový palouček

Růžový palouček

Žacléř, 4,5 km od místa č. 40

Naučná trasa J. A. Komenského vás zavede až na Růžový palouček, na místo, kde naposledy překročil hranice České republiky. Najděte cestu bludištěm Labyrintem, který je tu jako vzpomínka na Učitele národů postaven. Buďte pozorní, hledejte cestou písmena a zkuste vyluštit tajenku! 

Hornický skanzen

Hornický skanzen

Žacléř, 3 km od místa č. 40

Zaujala vás v žacléřském muzeu výstava o hornictví? Pojďte se podívat do opravdového dolu! V Hornickém skanzenu v Žacléři se projdete štolou a pokud se nebojíte, vyšlápnete na těžní věž až do výšky 52 m.  

Kam vyrazíte příště?
Prozkoumejte všechny revíry!