Vejsplachy Vrchlabí
Mapa
Share

13. Questy s Gendorfem

Vrchlabí

Questy neboli hledačky jsou zábavné hry připomínající honbu za pokladem. A těmi vrchlabskými vás bude doprovázet Kryštof Gendorf z Gendorfu, zakladatel města Vrchlabí. Vydat se s ním můžete hned na čtyři trasy a prozkoumat město. Stačí si vybrat!

A co můžete během cesty zažít? V zámecké zahradě můžete ochutnat třešně, u kapličky sv. Anny možná potkáte nutrie, na Kačáku se v horký den rádi osvěžíte v rybníce anebo své putování po Hartě zakončíte na hřišti. Na konci každé trasy, pokud správně vyluštíte tajenku, na vás čeká poklad.

Kudy tam?

V Regionálním turistickém informačním centru Krkonoše ve Vrchlabí v budově radnice na náměstí TGM si vyzvedněte hledačku a hurá na cestu. Až questy dokončíte, stavte se tu také pro razítko.

Kam pro něco na zub?

Restaurace Mincovna s dětským koutkem – Kiosek U Krakonoše na náplavce s výbornou domácí zmrzlinou

Dětské hřiště Strážné

Chci zažít víc!

Užili jste si putování po zajímavých památkách a koutech města s Gendorfem? Tak to se určitě vypravte na prohlídku města Vrchlabí s průvodcem. Vystoupáte na nejvyšší věž kostela, podíváte se zblízka jak vypadají varhany nebo nakouknete do zámeckých místností. 

Nebo už bylo procházek dost? Nožky potřebují odpočinek? Tak se nechte Vláčkem Bubáčkem vyvézt třeba na Strážné nebo Kněžice. Na Strážném mají krásné hřiště, na Kněžicích výborné domácí svačinky. Tak co vyhraje?

Když počasí nepřeje

Malované židle, truhly, kolébka, dále venkovská světnička a také ručně vyráběné figurky Krakonošů. To je jen pár pokladů, které si můžete prohlédnout v Krkonošském muzeu Čtyři historické domky ve Vrchlabí. Pozornému oku neuniknou další zajímavé předměty, u kterých budete možná dlouze přemýšlet, k čemu je asi dříve potřebovali. A nechybí tu ani koutek jenom pro děti, ve kterém se pobavíte i něco nového naučíte.

Užitečné informace

GPS
50.6273728N, 15.6107578E
Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Pojď s námi hrát RAZÍTKOVACÍ HRU

Poznej Krkonoše a sbírej razítka. Za nasbíraná razítka v soutěžní brožuře vyhraj super ceny!